Zabýváme se pokládkou zámkové dlažby, stavbou plotů,stavbou teras a okrasných zidek.Terénními pracemi.Slušné a rychlé jednání, spolehlivost, nízké ceny, dodržení termínu zhotovení a kvalita naší práce. Nabídky Vám rádi vypracujeme zdarma a odpovíme na jakékoliv dotazy.

Těšíme se, že vám budeme moci poskytnout naše služby.

Jsme na trhu 14 roku.

Ruční pokládka dlažby

Ruční pokládka dlažby se provádí na urovnanou a do příslušné nivelety staženou kladecí vrstvu. Postup pokládky je třeba zvolit vždy směrem proti spádu dlážděné plochy. Přísun kamenů a jejich pokládka se provádí z již položené dlažby.

Při pokládce je nutné dbát na rovinatost spár a jednotlivé dlaždice pokládat na sraz. Spára mezi dlažbou se další činností (vyrovnáním, hutněním) vymezí do své optimální šířky 3 mm.

Nestandardní detaily, např. u vpustí a okolo sloupů, řešíme dořezáním, případně štípáním dlažby. Nikdy nepoužíváme betonové zálivky, jejíž kvalita je mizivá a životnost je maximálně jedno zimní období.

Jako poslední fáze pokládky dlažby se provádí dvojí hutnění pomocí vibrační desky, která je opatřena speciálním plastem. Po prvním hutnění se provede zapískování spár křemičitým pískem o velikosti zrn 0 - 2 mm, následuje druhé hutnění dlažby, poté přepískování spár a konečné zametení plochy. Hutněním se srovnávají přípustné a výškové výrobní tolerance jednotlivých dlaždic.

Kvalitně a dvakrát provedené zapískování spár mezi dlažbou spolupůsobí při rovnoměrném rozkládání tlaků působících na dlážděnou plochu. Podcenění, resp. Nedokonalé zapískoání, může způsobit pohyb jednotlivých kamenů a následné vyštípnutí jejich horních částí.

Dlažba je vyráběna z přírodních materiálů, jejichž stejnobarevnost nelze stoprocentně prakticky žádným způsobem zajistit. Proto doporučujeme dláždit plochu odebíráním dlaždic současně alespoň ze tří palet. Předejde se tak možnému vzniku případného kontrastu v podobě drobných barevných rozdílů na vydlážděné ploše